Tartak w Suchym Borze kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, biznesowych , a także składów budowlanych oraz hurtowni. Zapewniamy dogodne terminy realizacji zamówienia oraz transport z rozładunkiem u klienta.

 

 

Najwyższej klasy surowiec odbieramy z najbliższych nadleśnictw: Opola, Turawy, Prószkowa oraz Zawadzkiego.

 

Zamówiony u nas materiał mogą Państwo pozostawić do przewiania. Wiaty o powierzchni 1600m2 pozwalają na sezonowanie tarcicy i odbiór w dogodnym dla klienta terminie.

 

W naszym asortymencie znajda Państwo:

 

wiezba

- Inaczej zwana wywiązką. Jest to całość konstrukcji dachu. Główne elementy więźby dachowej : murłaty, krokwie, jętki, płatwie. Elementy uzupełniające to kleszcze , wieszaki, słupy, miecze.

Oferujemy naszym klientom więźby dachowe wykonane pod indywidualne zamówienie.

 

wiezba

- Skośna belka, najczęściej drewniana w wiązarach dachowych oparta na belce wiązarowej lub oczepie, wzmacniana często jętką lub podpierana płatwią.

 

tarcica

- Szalówka to drewniana elewacja wykonana z desek najczęściej sosnowych lub świerkowych o określonej grubości. Deskowanie wykonujemy podczas prac fundamentowych – szalunek ma za zadanie ochronę wykopu przed obsuwaniem. Innym przykładem deskowania jest deskowanie dachu.

W swoim asortymencie posiadamy tarcicę sosnowa obrzynaną – szalunkową gr. 25mm i różnych szerokościach. Długości 0,9m-2,3m oraz 2,4m-6m. Produkujemy także tarcicę sosnową w grubościach 32mm-100mm.

 

laty

- To z reguły kantówka drewniana przybijana do konstrukcji dachu na deskowanie lub na kontrłaty. Służy do montażu pokrycia dachowego. Rozstaw i przekrój łat dostosowany jest do rodzaju dachówki. Przeważnie jest to 5x4cm. Łata może być o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Przy pełnym deskowaniu prostopadle do łat , montuje się kontrłaty.

Posiadamy w ciągłej sprzedaży łaty dachowe impregnowane 4x6 cm – długosci 4m. Istnieje możliwość wykonania łat dachowych pod indywidualne zamówienie klienta.

 

podbitka

- To wykończenie spodu wystającej części dachu , czyli tzw. linii okapu. Podbitka nadaje naszemu nowo wybudowanemu domowi estetyki i wrażenia wykończenia budynku. Dodatkowo zabezpiecza dom przed zadomowieniem się pod okapem ptaków.

Produkujemy podbitkę dachową sosnową o grubości 19mm w dwóch profilach E i F oraz szerokościach: 95mm,115mm,130mm,135mm . Podbitka w I lub II klasie jakości. Posiadamy również podbitkę świerkową 14x 121mm .

 

sztachety

- Różnego rodzaju sztachety niezbędene do budowy ogrodzenia drewnego.

 

krawedziaki

- Inaczej belka przenosząca obciążenia z dachu na ściany domu.

 

impregnacja

- Impregnacja ma na celu stworzenie ochrony drewna na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a w szczególności: grzybów i owadów. Do impregnacji wykorzystujemy preparat BOCHEMIT QB oraz WOLMANIT

 

zabudowa

- Wszelkiego rodzaju elementy stosowane w zabudowie ogrodowej, potrzebne na przykład do budowy tarasów ogrodowych, altan..

 

struganie

- Stosuje się w celu wyrównania powierzchni i uzyskania odpowiednich wymiarów (grubość i szerokość), albo dla uzyskania powierzchni kształtowych.